Szkolenie

SZKOLENIE: Fundacja rodzinna – rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który chce zadbać o sukcesję

14.07.2023
10:00 - 11:00
bezpłatne
online

Opis

Dolnośląska Izba Gospodarcza zaprasza na szkolenie pt: „Fundacja rodzinna – rozwiązanie dla przedsiębiorcy, który chce zadbać o sukcesję”, które odbędzie się 14 lipca o godz: 10:00 – 11:00 w trybie online.

 Fundacje rodzinne wyznaczają nową jakość w polskim prawie w zakresie uporządkowania działania firm rodzinnych. Są bezkonkurencyjnym narzędziem planowania efektywnej sukcesji i ochrony majątku rodzinnego podczas zmian pokoleniowych. Fundacje rodzinne oferują interesujące rozwiązania prawne i korzystne skutki podatkowe. W opinii ekspertów polska regulacja fundacji rodzinnej jest najlepsza na tle jej odpowiedników z innych krajów Europy.

 

Prelegent: Waldemar Szewc doradca podatkowy, od roku 1992 Właściciel Kancelarii Doradztwa Podatkowego A.F.O. ( świadczącej usługi w zakresie prawa podatkowego, usługowego prowadzenia rachunkowości oraz outsourcingu spraw kadrowo-płacowych). Trener biznesu i wykładowca z wieloletnim doświadczeniem. W roku 2018 obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych rozprawą doktorską, pt. “Coaching jako instrument kreowania wiedzy w kancelariach doradztwa podatkowego”. Realizuje szkolenia z zakresu polityki podatkowej, przedsiębiorczości, zarządzania, prawa podatkowego, finansów metodą treningu i coachingu zespołowego.

Agenda

  1. Charakter fundacji rodzinnej.
  2. Nieopodatkowana działalność gospodarcza fundacji rodzinnej jako sposób na zwiększenie majątku rodzinnego.
  3. Korzyści podatkowe wynikające z fundacji rodzinnej.
  4. Konsekwencje podatkowe związane z fundacją rodzinną.
  5. Specyfika rachunkowości fundacji rodzinnych.

Rejestracja

Link do zapisów. 

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 13 lipca, do godziny 12.

 

Dołącz do Dig, to proste!

Wysyłasz
formularz

Analizujemy
Twoje zgłoszenie

Korzystasz
z benefitów